Dzisiaj jest: 12 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

W maju br. zakończyła się III edycja konkursu dla samorządów pod hasłem „Dobry Klimat dla Rodziny” o Nagrodę Pary Prezydenckiej. W tej edycji zostało zarejestrowanych 260 wniosków nadesłanych przez 195 jednostek samorządu terytorialnego.

Wśród projektów, które zostały pozytywnie ocenione przez Kapitułę Konkursu znalazły się dwa projekty przestawione przez Starostwo Powiatowe w Będzinie, w dwóch różnych kategoriach tj.:

• Kategorii 2 - ,,Wyrównywanie szans edukacyjnych”,
  • Kategorii 3 - ,,Samorząd przyjazny seniorom”.

W ramach kategorii 2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych” trzy projekty zaprezentował Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie. Są to: program edukacyjny „Uniwersytet Dziecka”, cykl „Obozów integracyjnych” dla młodzieży, program terapeutyczny „Wszystko jest możliwe” z Punktu Konsultacyjnego w Wojkowicach. Propozycje ośrodka stanowią interdyscyplinarne wsparcie dla mieszkańców powiatu będzińskiego, zwłaszcza tych najmłodszych.

W kategorię 3 wpisała się inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej - program
,,AS-Aktywny Senior Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2014-2018”,  którego głównym celem jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się poprzez aktywność społeczną, zawodową oraz system opieki nad osobami starszymi.

Laureaci Konkursu zostaną ogłoszeni w dniu 15.05.2015r. na gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.