Dzisiaj jest: 22 październik 2017
Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

Moja Ziemia – Czysty Świat

„Wycięty las szumi już tylko w nas” to motto tegorocznego Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT, którego finał odbył się 28 kwietnia w będzińskiej bibliotece.

W konkursie uczestniczyło w tym roku 552 osób, w tym 450 z Polski i 102 osoby z zagranicy. Spośród 487 prac, które wpłynęły na konkurs jury powołane przez organizatorów: Starostwo Powiatowe w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wyłoniło 56 laureatów nagród i wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych. Zadaniem konkursowym adresowanym do najmłodszych uczestników było wykonanie pracy plastycznej prezentującej leśnego ludka. Pracę w formie książki przedstawiającej różne rodzaje drzew oraz roślin występujących w lasach mogli zaprezentować uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych. Z kolei młodzież gimnazjalna wykazała się imponującą wiedzą i wyobraźnią projektując architekturę krajobrazu leśnego. Interesujący się przyroda i fotografią licealiści zaprezentowali swoje pasje przesyłając na konkurs oryginalne zdjęcie zamieszkującego las zwierzaka.

Laureaci konkursu:

Grupa I,  przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych

I miejsce: Elwira Żukowska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie

II miejsce: Grigorij Derendiajew z Iżewska (Rosja)

III miejsce: Natalia Gawron ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie

Wyróżnienia: Wiera Akiłowa z Iżewska (Rosja), Mularczyk Wiktoria z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie, Małgorzata Skonieczny z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury
w Będzinie, Kamila Hornik ze Szkoły Podstawowej w Mierzawie, Martyna  Solipiwko ze Szkoły podstawowej nr 10 w Będzinie, Sofia Obuchowa z Rosji, Aida Stanislauskaite z Kaisiadorys (Litwa), Guste Malinauskaite z Kaisiadorys (Litwa), Wanessa Gębska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie, Palvina Kraivska (Zhydachiv), Dawid Skorek i Kacper Cych z Zespołu Szkolno-Przedszkolenego nr 2  w Sarnowie, Jegor Diegtiarew, Polina Gusiewa i Diana Czurakowska z Iżewska (Rosja)

Grupa II,  klasy IV- VI szkół podstawowych

I miejsce: Marlena Zawada ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie

II miejsce: Miłosz Celejewski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie

III miejsce: Wołodimir Kasaraba, Nestor Iwankiw z Żydaciv, okręg lwowski

Wyróżnienia: Natalia Dudzińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie, Aleksandra Jędrychowska ze Szkoły Podstawowej w Obiechowie, Anna Gołąb ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie, Justyna Siczak i Olesia Korotowska z Ukrainy, Marcel Cwalina z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Dobieszowicach, Karolina Tkaczyk i Wiktoria Kloc z Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie, Ewa Antoniuk i Natalia Babczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie, Mateusz Kośmider ze Szkoły Podstawowej w Przeczycach, Natalia Kowalska i Kornelia Halewska z Zespołu Szkół w Wodzisławiu, Julia Garas, Victoria Torocsik, Lilla Valiut i Alexandra Auerhammer  z Tatabanya (Węgry)

Grupa III,  gimnazjaliści

I miejsce: Katarzyna Mazurska z Gimnazjum w Nowej Wsi

II miejsce: Julia Copik z Gimnazjum nr 5 w Będzinie

Paulina Derebisz i Katarzyna Janda z Gimnazjum nr 1 w Będzinie

III miejsce: Zuzanna Kulis z Gimnazjum nr 5 w Będzinie

Grupa IV, licea

I miejsce: Sabina Litepło z III Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie

II miejsce: Agata Dykta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach

III miejsce: Mariusz Korczyk, Mariola Pawłowska i Daniel Grzyb z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

nr 2 w Jędrzejkowie.

Tegoroczny Powiatowy Konkurs Ekologiczny Moja Ziemia – Czysty Świat odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina i Starosty Powiatu Będzińskiego. Fundatorem nagród dla laureatów był Wydział Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej i Wydział Kształtowania Środowiska  Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Uroczystemu finałowi konkursu towarzyszył występ artystyczny przygotowany przez dzieci
 z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Będzinie oraz wystawa pokonkursowa nagrodzonych i wyróżnionych prac. Zwycięzcą oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MiPBP w Będzinie

• 2015_04_28_Konkurs_Ekologiczny 1