Dzisiaj jest: 20 lipiec 2019
Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Karty Kopernika przepustką do poznania świata!!!

Najlepszym dowodem potwierdzającym słuszność opinii jest dwuletni projekt ERASMUS + realizowany w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Dzięki niemu uczniowie szkoły mają możliwość odkrywania i zwiedzania nowych miejsc, poznawania interesujących ludzi oraz uzupełnienia wiedzy na temat metod pozyskiwania i wykorzystywania konwencjonalnych i alternatywnych surowców naturalnych do produkcji energii . Naszymi partnerami są licea Clemenceau w Chantonnay we Francji i Galileo Galilei w Puertollano w Hiszpanii.

Pierwsza wizyta już za nami. W dniach 23-30 marca grupa uczniów wyjechała do Francji. Oprócz interesujących zajęć lekcyjnych, zwiedzania zamku i katedry w Nantes, stoczni w Saint Nazaire, niezapomnianego pobytu u mera miasta, młodzi ludzie mieli możliwość poznania codziennego życia rówieśników z innego europejskiego kraju. W maju oczekujemy wizyty grupy z liceum w Hiszpanii, w październiku odbędzie się rewizyta Francuzów. Mamy nadzieję, że my również będziemy mogli pochwalić się  nie tylko piękną architekturą zabytkowego miasta Będzina, ale przed wszystkim atmosferą naszej wyjątkowej szkoły. Projekt zakończy wizyta grupy polskiej w Puertollano w Hiszpanii.

• 2015_03_30_Erasmus 1
  • 2015_03_30_Erasmus 2