Dzisiaj jest: 20 lipiec 2019
Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Wizyta Piotra Bałtroczyka w Mierzęcicach

Na zaproszenie Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w dniu 8 marca br. wystąpił znany z programów telewizyjnych kabarecista - Piotr Bałtroczyk, który zapewnił prawdziwą dawkę dobrego humoru licznej bo prawie trzystuosobowej publiczności.

Gromkie brawa i wybuchy śmiechu towarzyszyły niemal całemu 1,5 godzinnemu występowi sławnego gościa.

Piotr Bałtroczyk przez wiele lat był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany… Potem zazdroszcząc kolegom stał się tzw. poetą - pieśniarzem, konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Laureat Wiktora w 2004 i w 2007 roku w kategorii Osobowość telewizyjna oraz Nagrody Dziennikarzy FPP Opole w roku 2001.

W Mierzęcicach z niezwykłą lekkością i dużą wprawą zaprezentował kabaretowy program pn. Piotr Bałtroczyk Kabaret ”Tylko dla dorosłych”. Widownia wysłuchała humorystycznych anegdot i opowieści z życia Piotra Bałtroczyka, który wnikliwie obserwuje otaczającą go rzeczywistość pełną sprzeczności i absurdów. Nie zabrakło wątków damsko – męskich, anegdot związanych z grupami zawodowymi takimi jak budowlańcy i hydraulicy oraz historii z życia mężczyzny po pięćdziesiątce……

Dopełnieniem niedzielnego spotkania były życzenia oraz tulipany, które obecnym w sali Paniom wręczyli: Wójt Gminy- Grzegorz Podlejski, Zastępca Wójta- Andrzej Cembrzyński, przedstawiciel Sponsora Głównego- pan Janusz Pietruszewski kierownik Terenowej Jednostki Eksploatacji w Katowicach oraz pan Piotr Bałtroczyk.

źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach