Dzisiaj jest: 20 lipiec 2019
Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

26 marca odbyła się w I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie III Edycja Zagłębiowskiego Konkursu geograficzno-matematycznego GEOMATI. Udział w niej wzięły 22 drużyny z 13 szkół gimnazjalnych Zagłębia.
Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem: Starostwa Powiatowego w Będzinie, Instytutu Matematyki UŚ w Katowicach, Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Główne nagrody dla uczestników konkursu zostały dostarczone przez naszego partnera Wydawnictwo Kartograficzne Piętka. Sponsorami nagród było Starostwo Powiatowe w Będzinie oraz dyrekcja naszej szkoły.
Pomiędzy I i II etapem konkursu odbyły się krótkie wykłady przedstawicieli uczelni:
Dr. Hab. Anna Runge z WNoZ pt. ,,Rozwój miast europejskich w okresie wielkich odkryć geograficznych"  oraz mgr  Aleksandra Hankus z Instytutu Matematyki pt. "Geografia, historia, komunikacja czy matematyka"  w czasie sprawdzania prac konkursowych odbyły się również warsztaty dla gimnazjalistów "W świecie liczb".
Do etapu finałowego konkursu przeszło 8 drużyn. Laureatami III edycji GEOMATI zostali:

1 miejsce - drużyna z MZS Nr 1 Czeladź,
2 miejsce - MSZ Nr 1 Gimnazjum nr 4,
3 miejsce - Gimnazjum w Wojkowicach Kościelnych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wszystkim finalistom gratulujemy wiedzy i zapraszamy na kolejną IV edycję GEOMATI !!!

• 2015_04_01_Kopernik 1
  • 2015_04_01_Kopernik 2