Dzisiaj jest: 21 lipiec 2017
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Czytanie na ekranie

Czytanie na ekranie to nowy projekt Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Uwzględnia on potrzeby edukacyjne czytelników zainteresowanych całodobowym dostępem do wiarygodnego źródła wiedzy i specjalistycznych książek.

Będzińska książnica postanowiła sprostać oczekiwaniom użytkowników oferując dostęp do największej platformy publikacji popularnonaukowych, rozpoczynając tym samym nowy projekt
„Ebooki w bibliotekach publicznych województwa śląskiego", realizowany w ramach Śląskiego Konsorcjum IBUK.

Biblioteka oferuje bezpłatny dostęp do ponad 1500 publikacji tworząc bazę online zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem czytelników. Każdy zainteresowany ofertą otrzyma indywidualny kod PIN, umożliwiający nieodpłatny dostęp do wydawnictw znajdujących się w czytelni on-line ibuk.pl (platforma IBUK Libra).

Wraz z kodem czytelnik otrzyma instrukcję jak stworzyć własne internetowe konto - myIbuk. Największą zaletą nowatorskiej biblioteki jest to, że można korzystać z niej, kiedy i gdzie się chce; wystarczy dysponować urządzeniem przenośnym lub stacjonarnym z łączem internetowym.
Ibuk Libra to niezastąpiony serwis dla uczniów, studentów i ludzi kochających wiedzę. Czytelnicy mają możliwość zaawansowanej pracy z tekstem: tworzenie własnej e-półki, zaznaczanie fragmentów, robienie zakładek, notatek, generowanie bibliografii czy wyszukiwanie fraz, a także bezpośrednie powiązanie zagadnień oraz treści książek ze słownikami encyklopediami PWN.

Po odbiór indywidualnych kodów PIN Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza od 11 sierpnia 2014 r.

źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie

ul. Sączewskiego 6: +48 32 368-07-00 do 02